O nás

PÉTER LAKATOS (Výkonný riaditeľ spoločnosti Videoton a viceprezident Národnej asociácie zamestnávateľov a priemyselníkov)

Top 200

Je to ako rozprávka z maďarskej podnikateľskej učebnice. Založia jednu firmu počas zmeny politického systému. Maďarská spoločnosť Unix Autó Kft. sa stane dôveryhodným partnerom nespočetných medzinárodných spoločností.

Zakrátko prídu na to, že konkurencieschopní voči zahraničným súperom mieriacich na maďarský trh môžu zostať len vývojom IT systémov. Finančne sú dosť silní, aby sa z medzinárodnej hospodárskej krízy dostali zefektívnením procesov. Pôsobenie firmy je dosť robustné na to, aby svoju značku zaviedli aj do dvoch susedských krajín, a aby sa stali významným faktorom trhu v Rumunsku a na Slovensku.

Majú konzervatívnu finančnú politiku, ich vlastný kapitál dnes dosahuje 15 miliárd HUF. Sú príkladom aj toho, že zostali pri tom istom odvetví a za posledných 25 rokov svoj obchodný model len zjemňovali a optimalizovali. Na internete som hľadal, ale nenašiel som firmu očierňujúce, kritizujúce komentáre, čo je dnes jasným dôkazom spokojnosti zákazníkov.

Dalo by sa povedať, že firma sa skrýva, ale robí si len svoju prácu. Možno jej prácou by malo byť aj to, aby v čo najširšom kruhu šírila tie hodnoty, vďaka ktorým sa tento udržateľný úspech zrodil.

PÉTER LAKATOS (Výkonný riaditeľ spoločnosti Videoton a viceprezident Národnej asociácie zamestnávateľov a priemyselníkov)

Späť k úvodu Späť k úvodu